/Files/images/03115399.jpg ПОРАДИ БАТЬКАМ

ЩОДО УСПІШНОЇ АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ

1.Передусім, слід організувати життя дитини в сім'ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному закладі. Цим ви значно полегшите дитині процес звикання до садка.

2.Добре, коли зацікавите дитину ще до відвідування нею дитячого садка, викличете бажання йти туди. Для цього під час прогулянок із дитиною покажіть їй будівлю дошкільного закладу, разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життя у садочку.

3. Намагайтеся, щоб дитина зрозуміла, що необхідно відвідувати дитячий садок. Висловлювати типу «Ну, якщо не сподобається не будеш ходити у дитячий садок» дають дитині шанс маніпулювати батьками. Найголовніше в цьому випадку витримати характер і не піддаватися на провокацію.

4. Щоб полегшити звикання, познайомте малюка з майбутнім вихователем. Поговоріть із дитиною так, щоб вона зрозуміла, що вже підросла і ходитиме до садка, де про дітей піклується добра вихователька, яка гуляє і грається з ними.

5. Спочатку, перший тиждень-два, не залишайте дитину в дитячому садку на цілий день. У перші дні цілком достатньо однієї-двох годин. Домашній дитині зовсім не просто звикнути до суспільних вимог. Допоможіть їй.

6. Налагодьте ефективний зворотній зв'язок із вихователями: повідомте їм про характер дитини та як називають дитину вдома (Маринка, Маринонька).

7.Покладіть у кишеню малюка щось зі звичного йому середовища (наприклад, іграшку, з якою добре буде засинати).

8.Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім'ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності (одягатися й роздягатися, охайно складати свій одяг, їсти, тримаючи ложку).

9.Майте терпіння під час оволодіння дітьми навичками одягання та роздягання; перетворювати таку «процедуру» на цікаву гру — це шлях до самостійності дитини.

10.Дуже важливо навчити дитину гратися, адже такий природний для неї тип діяльності дає можливість відволіктися від думки про батьків і формує в неї «ділову форму спілкування» з дорослими. Щоб гра була цікавою, тривалою, розвивала дитину, треба розкрити їй призначення іграшки та способи дії з нею (з тарілки годувати ляльку чи ведмедика, у лі жечку лялька спатиме).

11.Не можна залякувати дитину садком — це викличе страх перед дошкільним закладом і, безумовно, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого середовища.

12.Привчайте дитину до спілкування з однолітками заздалегідь, виховуйте доброзичливе ставлення до них.

13.Необхідно розширювати коло близьких людей, які приводять дитину в дитячий садок:не лише мама, але й тато, сестра, дідусь, — це значно полегшить ранкове прощання.

14.Зачекайте з прийомом їжі вранці:дорога до дитячого садка, зарядка та ігри викличуть у дитини апетит і допоможуть уникнути примх із приводу вживання їжі в дитячому садку.

15.Надавайте значну увагу розвитку мовлення, адже дитина зможе висловити власні бажання, повідомити про свої потреби за допомогою хоча б одного-двох слів або відповідати на запитання простим «так» чи «ні».

16.Щоб не сформувати у дитини поняття, що дитячий садок є своєрідним покаранням для неї, бажано уникати: - розповіді в присутності дитини про недоліки дитячого садка, без акценту на приємних моментах; - спроби навіяти ще маленькій дитині, що ходити до дитячого садочку — обов'язок неприємний, але вона повинна, оскільки й дорослі ходять на роботу;- обіцянки забрати додому раніше — як нагороди за добру поведінку (а чому б не забрати раніше тому, що хочеться побути разом із дитиною, якщо випала така нагода).

17.Прагніть оформити дитину в дошкільний заклад хоча б за два тижні до виходу матері на роботу, щоб можна було поступово збільшувати тривалість перебування дитини в дитячому садку

Як виховати самостійність у дитини?/Files/images/05.10.16_2.jpg

Поки у вас маленька дитина, вона не може обійтися без вашої допомоги, а вам так хочеться, щоб вона швидше навчилася все робити сама. Але коли настає цей момент, ви починаєте ще більше турбуватися і розумієте, що проблем у вас стало ще більше.

Як, виявилося, було набагато простіше вам самим її погодувати, одягти, ніж спостерігати, як вона сама самостійно намагається все зробити. Якщо ви помітили, що ваша дитина намагається самостійно щось зробити, озбройтеся терпінням і дайте їй можливість проявити себе.

Як виховати самостійність у дитини? Багато батьків задають подібне питання. Ми вам допоможемо навчити вашого малюка самостійності.

Часто діти, коли їх годують, намагаються забрати ложку у батьків. Надайте дитині можливість їсти самій. Навіть якщо ви бачите, що дитина розкидає їжу, то не забирайте у неї ложку і ні в якому разі не лайте. Сядьте поряд і їжте разом з вашим малюком. Адже діти повністю намагаються повторювати своїх батьків.

Щоб привчити дитину до горщика, для початку ознайомте її з новим предметом, дайте помацати, пограти. Візьміть ляльку і покажіть дитині, як вона ходить на горщик. Також намагайтеся спостерігати за поведінкою диини. Дуже часто, коли діти хочуть в туалет вони починають присідати. Ловіть ці моменти і садіть на горщик. Спробуйте пояснити вашому малюкові, що якщо він буде ходити в туалет, його штанці будуть завжди залишатися сухими. Головне залишайтеся терплячими і спокійними.

Щоб навчити дитину одягатися самостійно, купуйте вільний одяг, без всяких застібок і складних підтяжок. А взуття у неї повинно бути на липучках. Завдяки такому одягу дитина почне самостійно одягатися.

Якщо раптом ви бачите, що у дитини не виходить одягнутися, допоможіть їй в цьому. Встаньте у неї за спиною і візьміть її руки в свої. І разом з дитиною почніть одягатися. Після цього вашому малюкові буде легше повторювати ваші рухи рук.

Для того щоб дитина самостійно прибирала іграшки на місце, ви повинні йому правильно пояснити. Замість звичайного слова прибери іграшки, спробуйте пояснити їй, куди вона повиненна їх складати. Адже сама дитина відразу не розуміє, що ви від неї хочете. Скажіть дитині, наприклад, щоб жовту машинку вона поклаа в коробку, а ляльку посадила на полицю. Так дитина почне поступово все запам’ятовувати і буде прибирати іграшки самостійно.

Привчити дитину до ліжечка теж не так вже складно. Запропонуйте їй самій вибрати постільну білизну. Поставте обов’язково в її кімнаті нічник, адже деякі діти боятися засинати в темряві. Перш ніж вкласти дитину спати, нехай вона сама укладе спати свою улюблену іграшку, а після лягатиме спати сама. Ну а якщо раптом ваша дитина прийшла уночі в вашу кімнату, не проганяйте її, може бути ,що їй приснився страшний сон.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам правильно виховати в дитині самостійність.

Кiлькiсть переглядiв: 421