ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ - ОБОВ’ЯЗКОВА УМОВА ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ОСОБИСТОСТІ

Правовиховна робота з дошкільниками передбачає розв’язання цілого ряду завдань.

Пізнавальні завдання:
формувати у дошкільників:розуміння цінності людської особистості, цінності життя і здоров'я людей;уявлення про нашу державу, її закони, права та обов’язки людей, правила і норми їхнього співжиття в соціумі;правову свідомість, уміння діяти відповідно до закону;повагу до таких цінностей, як свобода, рівність, справедливість; утверджувати гуманістичну мораль;адекватну самооцінку як регулятор її моральної поведінки, що становить основу таких почуттів, як обов’язок, відповідальність, сором, провина, совість;усвідомлення своєї залежності від представників старшого покоління;розуміння обов’язків щодо молодших, уважно й турботливо ставитися до них, опікувати їх, допомагати їм, виявляти правдивість, чесність у стосунках із молодшими, справедливість в оцінці їхньої поведінки;навички безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих, уміння швидко звертатися по допомогу у критичній ситуації.

Розвивальні завдання:
розвивати у дітей:критичне, логічне мислення, вдумливість;вміння оцінювати ситуації морально-правового змісту;вміння запобігати виникненню конфліктів, долати їх;висловлювати та відстоювати свою точку зору; аналізувати власну позицію та враховувати думку інших;почуття відповідальності за свої дії;

вміння співвідносити свої домагання з можливостями; орієнтуватися в своїх чеснотах і вадах;вміння захищати молодших від несправедливості, грубощів, зухвальства;відчуття захисту, підтримки, життєвої опори, які дають батьки, бережливо і вдячно цим користуватися.

Виховні завдання:
виховуватиу дошкільників:пошану до законів України;уміння дотримуватися правових обов’язків та користуватися своїми правами;почуття гордості за себе, за свою індивідуальність, гідність, впевненість у своїх можливостях;шанобливе ставлення до рідних, знайомих, відчувати межу припустимої поведінки;

почуття приязні, щирості, жалю, відповідальності, безкорисливості, вдячності, любові у взаєминах з іншими;почуття відповідальності за доручену справу, результат якої важливий для навколишніх;готовність радіти успіху ровесника, розділяти його засмучення, допомагати в разі необхідності;негативне ставлення до будь-яких форм насильства;бажання виконувати правила співжиття у сім'ї; розрізняти обов’язки і поважати права кожного члена сім'ї, сумлінно виконувати власні обов’язки.

/Files/images/tijden_prava/u7u1-AYQ24k.jpg ДІТЯМ ДОСТУПНІ ТАКІ ЧОТИРИ ГРУПИ ПРАВ:
1. Права на гідне існуванняі, виживання, що включає право на життя і здоров'я, житло, їжу, ім'я, родину, турботу батьків, громадянство.
2. Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.
3. Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.
4. Права на свободу слова, думки та діяльності.
Тиждень права "Хоч дитина я мала, знаю я свої права" (11.12.2023-15.12.2023)

/Files/images/tijden_prava/IMG_3476.JPG

З 11.12.2023 по 15.12 2023 в закладі освіти проведено Тематичний тиждень правового виховання мета якого - ознайомлювати дітей з основними правами дитини, вчити осмислювати права і сприяти їх дотриманню, формувати розуміння своїх обов’язків та обов’язків дорослих; вчити аналізувати, зіставляти, міркувати, виховувати почуття приязності і поваги до інших людей.

У рамках Тижня права в усіх групах ЗДО проведені тематичні заняття, бесіди :«Про великі права маленької дитини»; «Я маю право на ім'я»; «Я і моя сім'я»; «Мої права і обов'язки в сім'ї»; «Дитячий садок - моя друга домівка»; «Права у казках»; «Україна - моя Батьківщина» та ін.

/Files/images/tijden_prava/4BD1F0FF-65E3-43DB-9A27-9BFCAC3A4DA2.JPEG /Files/images/tijden_prava/IMG_3477.JPG /Files/images/tijden_prava/IMG_3479.JPG
/Files/images/tijden_prava/IMG_3483.JPG /Files/images/tijden_prava/IMG_3487.JPG /Files/images/tijden_prava/IMG_3480.JPG
Тиждень права "Хоч дитина я мала, знаю я свої права" (06.12.2021-10.12.2021)

/Files/images/tijden_prava/12-1.jpg /Files/images/tijden_prava/5-2.jpg /Files/images/tijden_prava/6-1.jpg