/Files/images/metodist/логотип.JPG Робота закладу дошкільної освіти з вихованцями пільгових категорій

Офіційний статус дітей пільгового контингенту в закладі дошкільної освіти мають:
Діти-сироти
Діти, позбавлені батьківської опіки та піклування
Діти, батько яких записаний згідно зі статтею 135
Діти, що виховуються лише батьком
Діти з малозабезпечених родин
Діти з багатодітних родин
Діти з інвалідністю
Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків
Діти, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС
Напівсироти
Діти із сімей внутрішньо переміщених осіб ООС
Діти військовослужбовців, учасників бойових дій

Перелік документів, які необхідні для встановлення соціального статусу дитини.

Батькам, або особам, що їх замінюють, необхідно надати до закладу освіти наступні документи:

для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

- ксерокопія свідоцтва про народження дитини;

- ідентифікаційний код опікуна;

- ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);

- свідоцтво про смерть батьків;

- рішення суду про призначення опіки

- про закріплення житла

- про закріплення майна

- рішення суду про позбавлення батьківських прав.

для дітей-напівсиріт:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- свідоцтво про смерть одного з батьків.

· для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

· для дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

- ідентифікаційний код дитини;

- посвідчення, що підтверджує статус постраждалого від ЧАЕС;

- посвідчення та паспорт того з батьків, хто має статус (1, 2, 11 стор.);

- довідка про склад сім'ї;

- довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

для дітей-інвалідів:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

· для дітей з багатодітних родин:

- ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

- довідка про склад сім'ї.

Для дітей пільгових категорій встановлюються пільги на оплату за харчування в закладі дошкільної освіти відповідно до нормативних документів.

Організація роботи з дітьми пільгового контингенту проводиться згідно з планом громадського інспектора та реалізується за такими напрямками:

забезпечення прав дітей на дошкільну освіту, здоров'я та соціальний захист;

формування умов для повноцінного та духовного розвитку кожної дитини.

Складено план заходів щодо забезпечення прав дитини та роботи з дітьми пільгового контингенту на 2021/2022 навчальний рік, який затверджено на засіданні педради та доведено до відома батьків під час батьківських зборів.

В закладі дошкільної освіти забезпечено наявність нормативних документів, що регламентують діяльність членів педагогічного колективу з охорони прав дитинства. Матеріали з данного питання зберігаються в окремій папці згідно номенклатури справ. Зміст нормативних та законодавчих документів доводиться до відома батьків під час проведення групових батьківських зборів.

Практичним психологом проводиться робота з профілактики злочинності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики запобігання шкідливих звичок.

Адміністрацією закладу дошкільної освіти надаються консультації батькам з питань щодо забезпечення реалізації прав дітей.

Адміністраією ЗДО проводиться роз'яснювальна робота щодо прав батьків і дітей пільгового контингенту, ознайомлення батьків і педагогів з нормативно-правовою базою, вивчаються соціально-побутові умови дітей пільгових категорій, надається консультативна допомога (за потребою) та рекомендації батькам і педагогам.

Педагогічним колективом проводиться систематична робота по забезпеченню належних умов для успішного навчання та виховання дітей пільгових категорій.

Вихователі у всіх вікових групах, використовуючи наочність, проводять консультації, бесіди з батьками з попередження негативних явищ у дитячому середовищі. Батьків знайомлять із змістом нормативних документів щодо захисту прав дітей. В кожній віковій групі оформлено наочний матеріал для батьків з питань правової освіти.