Безпека життєдіяльності влітку

Попередження та профілактика кишкових захворювань

/Files/images/lto/kishkovi-infekciyi-800x432.jpg

Джерелом зараження кишковими інфекціями можуть бути і брудні руки, і вода, і предмети побуту, і продукти харчування.

Харчову токсикоінфекцію можуть спровокувати і сальмонели, і стафілокок, і інші бактерії і паразити.В умовах підвищених температур вони розмножуються дуже швидко.

Найуважніше необхідно ставитися до купівлі та зберігання м’яса, риби, птиці, молочних продуктів, а також кондитерських виробів, що містять креми. Такі продукти можуть бути заражені, як у процесі виробництва, так і в процесі зберігання.

Джерелом кишкових інфекцій можуть стати водойми. Кишкова паличка прекрасно живе і розмножується у водоймах, особливо з теплою стоячою водою.

Більш того, навіть водопровідна вода в літні місяці стає потенційно небезпечною, тобто, вживаючи її, цілком можна заразитися.

Остерігатися варто і комах, які є рознощиками інфекції. Це стосується мух і комарів. Від них по можливості необхідно позбавлятися.

І, звичайно, не варто забувати і проособисту гігієну. Саме його дотримання допомагає уникнути багатьох неприємностей зі здоров’ям. А ось брудні руки, погано вимитий посуд, немиті овочі та фрукти приховують в собі потенційну небезпеку заразитися кишковою інфекцією.

Симптоми кишкових інфекцій:

• гострий початок;

• різке підвищення температури тіла;

• блювання;

• рідкий стілець.

А вже далі зневоднення, яке виникає із-за частої блювоти або діареї.

Зневоднення дуже небезпечно!

На першому етапі зневоднення дитина стає дуже збудженою, постійно просить пити, обличчя червоне.

Якщо ж процес запущений,, то малюк стає млявим, постійно спить, нічого не хоче.

І ще, не забувайте про те, що у дитинки навіть самий, здавалося б незначний симптом, може приховувати в собі небезпеку. У дітей захворювання може розвиватися стрімко, тож зволікати не можна. Необхідно викликати швидку допомогу!

Не займайтеся самолікуванням, не ризикуйте здоров’ям і життям дітей!

/Files/images/lto/febbre-bambini.jpg До приїзду лікаря, необхідно знизити температуру, якщо вона вище 38 градусів.

І ще, обов’язково давати дитині пити, краще всього спеціальні розчини. Поїти дитину необхідно маленькими порціями, але часто.

Обов’язково давайте дитині призначені ліки, продовжуйте поїти дитину до припинення блювоти або рідкого стільця. Ні в якому разі не давайте малюкові жирної, смаженої їжі, свіжих овочів і фруктів, бобових, майонезів і кетчупів.

Годуйте малюка дрібними порціями, але часто. Цілком підійде варене або парене нежирне м’ясо або риба, кефір, кашка на воді, печені яблука

Щоб не доводити ситуацію до зараження кишковими інфекціями, необхідно запам’ятати такі нескладні правила і слідувати їм:
  • купуйте продукти харчування тільки в авторизованих місцях, де вони пройшли необхідний контроль і сертифіковані, ні в якому разі не беріть продукти з рук, на узбіччях доріг, це вкрай небезпечно;
  • обов’язково кип’ятіть воду або вживайте бутильовану, навіть фільтри для води не захищають від інфекцій на 100%;
  • дотримуйтесь правил особистої гігієни, ретельно мийте руки перед їжею, після прогулянок, після відвідування туалету;
  • кожні два — три дні обов’язково обробляйте холодильник, щоб там не розмножувалися бактерії;
  • не купайтеся у водоймах, які для цього не призначені, краще відвідайте басейн.

Що стосується вживання води з-під крана для формування у дитини імунітету натуральної імунізації, то це дуже неправильний підхід. Вживати воду з-під крана, а тим більше давати її дітям, категорично не можна.

Навіть якщо ви потроху будете вживати воду з крана, і у вас сформується імунітет, наприклад, до одного типу сальмонел, то це не захистить вас від інших її різновидів. Більш того, цей імунітет короткочасний, максимум на два роки, а потім його не виявиться, а ви будете продовжувати заражати себе, і в результаті — обов’язково захворієте.

Не жартуйте з водою! Хоч і рідко, але у воду цілком можуть потрапити збудники дуже серйозних хвороб, небезпечних для життя!


Харчування дітей влітку
/Files/images/lto/pitanie-letom__large.jpg.pagespeed.ce.4xlupu7ehz__large.jpg

Влітку на нашому столі - усіляка літня смакота: овочі, ягоди, фрукти, наші і заморські, свіжа і така корисна зелень... Кожний батько, прагнучи взапас завітамінізувати свою дитину, не жаліє грошей на ці радощі. Все б нічого, але дитячі лікарі хапаються за голову: саме захворювання органів шлунково-кишкового тракту в дітей стають домінуючими. І літо в цьому теж винне. Чому? Спробуємо розібратися.

Гастроентерологи стверджують, що настання літа - це вже проблема. Причин цьому чимало, і одна з них - при високих температурах холодильні установки не завжди справляються зі своїми завданнями. Але ж якість і свіжість продуктів має величезне значення в системі здорового харчування, особливо дитячого.

Всякий продукт повинен зберігатися тільки певний строк. Наприклад , приготували салат - одразу з'їли. Влітку не допускається зберігання салатів у холодильнику навіть протягом декількох годин.

Перш, ніж придбати продукти в супермаркеті, обов'язково перевірте строк придатності. Пам'ятайте, що молочні продукти повинні зберігатися в холодильних установках - навіть йогурти зі строком в один місяць. До речі, найчастіші отруєння саме через продукти, куплені в магазинах. Тому, відкривши вдома йогурт, придивіться якщо сироватка відділилася від згустку, або продукт перетворився в грудкувату масу - краще його не їсти.

/Files/images/lto/pravila-detskogo-pitanija-letom.jpg Фрукти – мити обов'язково!

Усі знають, що продукти, уживані в їжу, повинні бути добре вимиті. Тільки чи всі так роблять? Багато городян влітку відпочивають на дачах, де все росте на кущах. Ну як отут устежиш за трирічним малям, що прямо тут може поласувати ягідкою? І все-таки, бажано не допускати такого, а дітям пояснити, що ягоди можна їсти тільки після того, як їх гарненько вимиють. Саме в таких ситуаціях і відбувається зараження не тільки інфекційними захворюваннями, але й глистами і іншими паразитами. При поливанні плодоносних рослин часто використовуються органічні добрива, та і в землі можуть бути і навіть обов’язково є яйця глистів, цисти лямблій.

Сьогодні навіть дитина знає, що якість води, що біжить із крану, дуже низька. Тому, помивши фрукти проточною водою, сполосніть їх кип'яченою. Крім того, ті продукти, що росли в теплицях, гельмінтологи радять якийсь час потримати у воді, ледве підкисленій оцтом, тому, що тепличні овочі та фрукти найчастіше піддаються обробці органічними речовинами.

Фрукти, які ми купуємо в магазинах і на ринках, повинні піддаватися обробці обов'язково. Деякі з них треба не тільки мити, але й зрізати шкірочку - гарні блискучі яблучка швидше за все були оброблені речовинами, що містять віск або парафін (саме тому вони жирнуваті на дотик).

По хорошій погоді чому б не погуляти всією родиною по місту: поспілкуватися, подихати свіжим повітрям, отримати порцію вітаміну D, а як здолає голод - зайти в кафе? Тільки от кафе варто вибирати таке, де є спеціальне дитяче меню. До складу його входять страви, спеціально адаптовані для дітей. Єдине, страви ці, швидше за все, будуть готуватися з не дуже корисними для здоров'я добавками, на олії, у якій безліч насичених жирних кислот.

От що вже дійсно не варто, так це віддавати перевагу системі фаст-фуда (швидкого харчування), - це різні смажені пиріжки, гарячі бутерброди, розчинні супи, смаженя, газовані напої, м'яке морозиво... М'ясо в подібних закладах готується на дуже гарячому маслі - але ж його тривале нагрівання сприяє утворенню в ньому токсичних речовин і канцерогенів, які провокують онкологічні захворювання. Будь-які страви, приготовлені у фритюрі, містять багато жиру й викликають різкий викид жовчі і ферментів, що може призвести до спазму кишкового тракту. Лимонади виготовляються з ароматизаторів, смакових есенцій, барвників і великої кількості стислого вуглекислого газу, що теж зовсім не корисно для дитячого організму.

А от у ресторанах ви можете замовити кашу, домашні пельмені, тушковане м'ясо в горшчику, тільки попросіть кухаря не класти туди спецій. В італійському ресторані замовте парову рибу. Універсальні варіанти - варена картопля, пюре, рис, парові овочі. Можна навіть замовити для дитини страву, скомбіновану з декількох гарнірів.

На відпочинку також не бажано експериментувати, пробуючи невідомі фрукти.

Статки багатьох родин дозволяють батькам потурати дитячим капризам і, особливо, харчовим пристрастям. Очі розбігаються від продуктового достатку в супермаркетах. Саме тому хвороби травлення називають хворобами цивілізації. Тому навіть гарного і смачного треба в міру. Адже продукти, які ми вживаємо, містять велику кількість консервантів і синтетичних добавок. Організм дитини часом не справляється з подібним навантаженням.

Сьогодні навіть маленькі діти мають серйозні порушення органів травлення. Правда, частіше це функціональні відхилення, а не серйозні захворювання - порушення ферментативної активності органів або моторної функції. Однак, якщо вчасно не усунути причини подібних відхилень, може сформуватися органічна патологія.

Нате ми і цивілізовані люди, щоб раціонально організовувати своє життя.


Профілактика сонячного та теплового удару
/Files/images/lto/1439453302_280b3626f92a.jpg

Тепловий і сонячний удар виникають, коли людина тривалий час перебуває в умовах сильної спеки (тепловий удар) або під прямим сонцем (сонячний удар).

Іноді люди самі наражають себе на небезпеку, бажаючи якомога сильніше засмагнути, і не враховують, що організм не в силах миттєво пристосуватися до таких змін температури. Також тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі в полі, в задушливих приміщеннях, під час туристичних

походів і фізичних тренувань.
Також у групі ризику люди, які страждають серцево-судинними, ендокринними захворюваннями, люди зі світлою шкірою, літні люди та діти. Крім того, причиною порушення теплорегуляції організму може стати щільний одяг, що погано пропускає повітря.
Звичайно, дуже важливо в літній час пам'ятати про профілактику теплового і сонячного ударів і робити все для того, щоб уникнути можливих проблем зі здоров'ям. Головне - не допускати перегрівання і втрати води організмом. Обов'язково носіть влітку легкий головний убір світлого кольору, на пляжі користуйтеся парасолькою.
Вживайте більше води і продуктів, які багаті вуглеводами і білками. Якщо Ви відпочиваєте на морі, уникайте тривалого перебування на пляжі, перші три дні краще взагалі перебувати в тіні, особливо у найспекотніші години дня (з 10 до 14).
Приймайте сонячні ванни спочатку не більше 15-20 хвилин, потім цей час можна збільшити до двох годин з обов'язковими перервами. Пам'ятайте, що найбільш безпечно засмагати в ранкові та вечірні години.

Що відбувається при перегріванні?
Наш організм при спеці включає механізми терморегуляції. При цьому для збільшення тепловіддачі підвищується потовиділення, розширюються судини шкіри і дихання стає частішим. Якщо при перегріванні не усунути причину поганого самопочуття, організм продовжує втрачати багато рідини за рахунок потовиділення, збільшується її циркуляція в периферійних тканинах, через що виникає недостатність кровопостачання головного мозку і серця.
Сонячний і тепловий удари мають схожі прояви. Головними симптомами теплового і сонячного ударів є головний біль, запаморочення, сонливість, слабкість, блювання, висока температура до 40 градусів, можуть бути м'язові спазми і біль, розлади зору, кровотеча з носа, галюцинації, втрата свідомості.

Як надати допомогу при тепловому і сонячному ударі?
Перш за все потрібно перенести потерпілого в прохолодне затінене місце і дати пити багато води. Добре було б прийняти прохолодний душ або ванну. Якщо ж такої можливості немає, роздягніть потерпілого до пояса, оберніть мокрим простирадлом або покладіть мокрі рушники на голову, на ділянки пахових складок, там, де проходять великі судини.
Щоб відбувалося випаровування вологи, створіть рух повітря за допомогою вентилятора або обмахування потерпілого чимось. Також ефективна при сонячному ударі цибуля. Натріть цибульним соком долоні і ступні і дайте потерпілому понюхати нарізану цибулю. Крім того, можна піднести до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.
Перша допомога при сонячному ударі така ж, як при тепловому.
Але при сонячному ударі, крім перегріву, також можуть бути опіки шкіри. Якщо шкіра уражена сильно і на ній є пухирці, прикрийте місце опіку сухою стерильною пов'язкою і зверніться до лікаря. Пам'ятайте, що сонячний і тепловий удар - це серйозні випробування для організму. Якщо постраждалому не стає краще, він без свідомості, у нього порушене дихання або погано прощупується пульс, негайно викликайте невідкладну медичну допомогу.
Після перенесеного теплового або сонячного удару постарайтеся не виходити на сонце хоча б 2 дні. Дотримуйтеся постільного режиму, вживайте продукти, багаті клітковиною і калієм, водянисті фрукти та овочі: кавун, апельсини, ананаси, огірки. У ці дні не вживайте алкоголь, уникайте фізичних вправ і куріння, поки не вилікуєтеся повністю і не почуватиметесь краще.


Правила поведінки на воді
/Files/images/lto/3a364d9675f7f91f15876ffb6464c274.jpg

Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;

- навчання дорослих і дітей плаванню;

- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;

- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді: /Files/images/lto/maxresdefault.jpg

. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

7. У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань

Правилами поведінки на воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які відведені для купання.

7. Вживати спиртні напої під час купання.

8. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

10. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

12. Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на воді

Серед станів з боку здоров’я людини, які потребують невідкладної медичної допомоги, найбільш часто, при нещасних випадках на воді, зустрічаються переохолодження і утоплення.

У разі загального переохолодження необхідно провести заходи, які відвертають можливість подальшого переохолодження. Мокрий одяг знімають, а хворого загортають в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Не слід давати алкоголь, через те що він підвищує потребу в кисні і може спровокувати виникнення судорог. При виникненні локального переохолодження або відмороження невідкладна допомога полягає у відігріванні уражених холодом ділянок шкіри з метою відновлення кровообігу в цих зонах. Пропонується зігрівання тканин занурюванням уражених частин тіла у воду, підігріту до температури 30-40° С, на 15-20 хв. Після цього відморожену частину тіла слід висушити і накласти асептичну пов’язку, покрити теплим одягом. При неможливості зігрівання теплою водою, необхідно застосовувати розтирання уражених ділянок шкіри етиловим спиртом або горілкою, дотримуючись заходів безпеки, направлених на запобігання механічного ушкодження відшарованої шкіри та інфікування.

При утопленні необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води. Рятувати потопаючих доводиться, коли: потопаючий знаходиться на поверхні, тільки що зник під водою або пробув під водою декілька хвилин. В цих випадках, перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги. Іноді, якщо випадок трапився біля берега можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий: рятівний круг, дошку, мотузку, кінець Олександрова і інш. Якщо поблизу є човен, необхідно використати його. До потопаючого необхідно підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. До потопаючої людини підпливають ззаду, якщо це неможливо, то потрібно піднирнути під потерпілого, захопити лівою (правою) рукою під коліно його правої (лівої) ноги, а долонею правої (лівої) руки сильно штовхнути ліве (праве) коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною.

У особи, яку взяли з поверхні води, частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з неї мокрий одяг, витерти тіло, дати 15-20 крапель настойки Валеріани чи крапель Зеленіна, заспокоїти та зігріти людину (укутати і дати гарячого напою).

Якщо свідомість відсутня (не реагує на звернення та легкі постукування по щоках), але збережені пульсація на сонній артерії та дихання, необхідно надати тілу постраждалого горизонтальне положення з повернутою на бік головою, дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту, яким змочений шматок вати, та провести вищевказані заходи.

Пульс на сонних артеріях перевіряється на рівні щитовидного хряща по черзі з обох боків. Дослідження пульсу на променевій артерії не доцільно, оскільки його відсутність тут ще не свідчить про зупинку кровообігу. Ознаками зупинки дихання є відсутність рухів грудної клітки, руху повітря через ніс та рот.

В разі, якщо свідомість, пульс на сонних артеріях відсутні, наявні ознаки зупинки дихання; широкі зіниці, але нема трупних плям, задубіння тіла, необхідно якнайшвидше почати відновлення дихання та кровообігу. По-перше, спробувати видалити воду з дихальних шляхів. Рідину з них можна частково вивести, трохи піднявши постраждалого за талію так, щоб верхня частина тулуба і голова провисали, або "перегнути” постраждалого через своє стегно при зігнутій в коліні нозі, одночасно натискуючи на його спину. Ці заходи необхідно проводити у виняткових випадках максимально швидко. Не слід пориватися до видалення всієї рідини або значної її частини, тому що це практично неможливо і потребує багато часу. На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин, тому що потім відбудуться незворотні зміни в організмі.

Діяти треба швидко та послідовно:

1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.

2. Однією рукою відкрийте йому рота; пальцями іншої руки, загорнутими у салфетку або носову хустинку, видалити з порожнини рота пісок, мул та інші інородні тіла.

3. Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігнути хребет в шийному відділі ( це не потрібно робити, якщо є підозра на пошкодження цього відділу хребта), за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носа.

4. Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно "краєм ока” контролюйте підіймання грудної клітки, якщо воно є — продовжуйте. У випадку, якщо грудна клітка не підіймається, або підіймається надчеревна ділянка, повторіть все з пункту № 2. Якщо щелепи постраждалого щільно стиснуті або є пошкодження щелепи, язика, губ, проводять штучну вентиляцію не методом "рот в рот”, а "рот в ніс”, затискаючи при цьому не ніс, а рот. Кількість вдувань — 16-20 за хвилину.

5. Для зовнішнього масажу серця розташуйтесь з боку від хворого; основу долоні однієї кисті руки покладіть вздовж передньо-нижньої поверхні грудини, основу другої долоні впоперек першої, розігніть руки в ліктьових суглобах. Робіть ритмічні поштовхи всією масою тулубу, зміщуючи грудину в напрямку до хребта з частотою 80-100 рухів за хвилину. Ознакою правильності виконання закритого масажу серця є наявність пульсових поштовхів, синхронно з натискуванням на грудину, на сонних артеріях.

6. У випадку, коли рятувальник один, співвідношення кількості вдувань донатискувань на грудину 2:15, якщо рятувальників двоє — 1:5.

7. Через кожні 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з’явився пульс на сонних артеріях.

Масаж серця та штучну вентиляцію легень необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри. В тих випадках, коли протягом 30-40 хвилин, не зважаючи на правильно проведену реанімацію, змін у стані хворого немає, або з’являються трупні плями, задубіння, реанімаційні заходи припиняються.


Кліщовий бореліоз

/Files/images/lto/ukus-klisha.jpg Ще одна літня проблема – кліщовий бореліоз, який зустрічається досить часто. Їх, звичайно, багато, але не всі вони інфіковані.

Це сезонне захворювання, яке збігається з активністю кліщів. Як правило, ця активність припадає на кінець травня, початок червня, хоча підхопити кліща можна протягом усього літнього часу.

«Підчепити» бореліоз можна де завгодно, в парку, в лісі, навіть у дворі. Саме тому паркові зони постійно обробляються, щоб убезпечити наших маленьких пацієнтів від цієї напасті.

Ну, по-перше, ви повинні пам’ятати, що якщо ви проводили час на природі, в лісі чи парку, то прийшовши додому, необхідно дуже ретельно оглянути свого малюка з голови до п’ят. Кліщ може бути, де завгодно.

Якщо ви виявили кліща, то краще всього звернутися до лікаря, який правильно витягне його. Самостійно робити цього не варто, ви можете отримати лише половину комахи, і потім видалити його буде ще складніше. Лікар призначить і специфічне профілактичне лікування.

Якщо ж виявити кліща не вдалося, а він все-таки десь затаївся, то, швидше за все, через якийсь час ви відчуєте наступні симптоми:
  1. на місці укусу з’являється червона пляма, набряк;
  2. з’являються симптоми інтоксикації, а саме головний біль, нудота, лихоманка;
  3. може відзначатися слабкість, швидка стомлюваність.

В даному випадку необхідно відразу ж звернутися до фахівця, адже, бореліоз може бути дуже небезпечний!

Небезпечний бореліоз ще й тим, що довго може протікати абсолютно безсимптомно, що дуже ускладнює діагностику.

У дитини на все життя можуть залишитися неврологічні порушення, які можуть виявлятися порушеннями рухової функції, чутливості, хронічних болів, порушенням зору. Наслідки захворювання можуть ускладнитися патологією серця, патологією суглобів, порушенням розумового розвитку дитини.

Бореліоз лікують в умовах стаціонару. І тільки під наглядом лікарів. Хворим призначають антибіотики, імуноглобуліни та інші препарати.

Таке лікування триває від п’яти днів і більше. Але вже після того, як дитина буде виписана зі стаціонару, протягом двох років, а то й більше, вона буде спостерігатися у лікаря інфекціоніста, постійно робити контрольні аналізи. Може знадобитися допомога та інших фахівців, наприклад, офтальмолога, невропатолога. Тільки так можна контролювати одужання і не упустити рецидиву.

Але все ж, постарайтеся уникати походів у ліс, хоча б під час піку активності кліщів, який припадає на кінець травня, початок червня.

Якщо ж все-таки вибралися на природу, будьте вкрай обережні!

Одягніть малюка в однотонний світлий одяг, це допоможе швидше виявити кліщів. Причому, краще, якщо одяг буде щільним, штани краще заправити в шкарпетки, а кофту або батник в штани. Бажано носити довгий рукав, а також головний убір. Тобто відкритих ділянок тіла має бути як можна менше.

Безумовно, що влітку, у спеку виконати всі ці умови буде не так просто, дитинці буде жарко, та й незручно. На цей випадок можна проконсультуватися з лікарем і підібрати мазь або спрей, який захистить вас від кліщів.

Кожні дві години кличте малюка до себе і ретельно оглядайте його, стежте, щоб дитина не лежав на траві.

Загалом, будьте обережні, і не нехтуйте заходами безпеки!

Ротавірусна інфекція
/Files/images/lto/Rotavirusnaya_infekciya_u_detej-_simptomi_i_lechenie.jpg

Ротавірус — це далеко не нешкідлива інфекція, як помилково вважають багато. Він може викликати дуже сильні зневоднення. І в світі, до речі, дуже багато летальних випадків від ротавірусної інфекції.

Джерелом зараження можуть бути й брудні руки, і вода, і предмети побуту, і продукти харчування.

Це захворювання дуже поширене! На думку фахівців, рідко можна зустріти дитину старше трьох років, яка хоча б раз не перехворіла ротавірусом.

Найчастішим і очевидним симптомом ротавірусної інфекції є водянистий стілець.
  • Ну і, крім цього, у дитини можуть спостерігатися:
  • нудота і блювання;
  • втрата апетиту;
  • висока температура;
  • ознаки зневоднення;
  • судоми і втрата свідомості.

Однак, навіть якщо у дитини спостерігаються всі перераховані симптоми, лікар може тільки припустити ротавірус. Остаточний діагноз ставиться тільки після лабораторного аналізу калу.

Як правильно лікувати ротавірус?

Антибіотиками це захворювання не лікують.

Головний принцип лікування ротавірусної інфекції — це не допустити зневоднення малюка. Для цього, як і у випадку кишкової інфекції, краще всього придбати в аптеці засіб для пероральної регідратації. Якщо ж такої можливості з якої-небудь причини немає, то можна приготувати такий розчин самостійно.

Для цього необхідно розчинити в 1 літрі кип’яченої води 2 столові ложки цукру, 1 чайну ложку харчової соди і 1 чайну ложку солі.

Профілактичні заходи від ротавірусу.

Єдина профілактична міра в даному випадку — щеплення.

Кілька основних рекомендацій для батьків.

Якщо говорити про літні інфекції, то тут головним девізом може стати всім відома фраза: “Чистота — запорука здоров’я”! Тому намагайтеся постійно підтримувати в будинку чистоту.

Навчіть дитину постійно мити руки з милом, особливо перед їжею і після відвідування туалету.

Не допускайте, що б поруч з продуктами харчування були мухи, комарі, гризуни.

Не купуйте продукти у вуличних торговців. Ретельно стежте за терміном придатності продуктів, які потрібно вжити в їжу.

Фрукти і овочі обов’язково ретельно мийте під проточною водою, а потім ще споліскуйте кип’яченою.

І пам’ятайте, що бувають випадки, коли допомогти може тільки кваліфікований лікар, тому не займайтеся самолікуванням.

Бережіть себе і своїх дітей!
Кiлькiсть переглядiв: 224