/Files/images/i.jpg

ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ

•Стаття 50 Конституції України
•Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»
•Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення (Введений в дію Постановою ВР N 4005 – XII від 24.02.94, ВВР, 1994, N 27, ст.219, з низкою змін та доповнень ВР, а також рішення Конституційного Суду
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 29, ст. 228 ) ( Із змінами і доповненнями, внесеними Законами ВР)
•Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 03.02.2006 року N 48 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» {Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я за N 207 від 17.04.2008 року}
•Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від24.03.2016 №234

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про захист населення від інфекційних хвороб"

Стаття 12. Профілактичні щеплення

Профiлактичнi щеплення проти дифтерiї, кашлюка, кору, полiомiєлiту, правця, туберкульозу є обов’язковими i включаються до календаря щеплень.

Стаття 12. Про захист населення від інфекційних хвороб

У разi загрози виникнення особливо небезпечної iнфекцiйної хвороби або масового поширення небезпечної iнфекцiйної хвороби на вiдповiдних територiях та об’єктах можуть проводитися обов’язковi профiлактичнi щеплення проти цiєї iнфекцiйної хвороби за епiдемiчними показаннями.

Медичнi працiвники, якi проводять профiлактичнi щеплення, повиннi мати вiдповiдну пiдготовку з питань їх проведення та зобов’язанi надати об’єктивну iнформацiю особам, яким проводиться щеплення, або їх законним представникам про ефективнiсть профiлактичних щеплень та про можливi поствакцинальнi ускладнення.

Профiлактичнi щеплення проводяться пiсля медичного огляду особи в разi вiдсутностi у неї вiдповiдних медичних протипоказань.

Особам, якi не досягли п’ятнадцятирiчного вiку, профiлактичнi щеплення проводяться за згодою їх об’єктивно iнформованих батькiв або iнших законних представникiв.

Якщо особа та (або) її законнi представники вiдмовляються вiд обов’язкових профiлактичних щеплень, лiкар має право взяти у них вiдповiдне письмове пiдтвердження, а в разi вiдмови дати таке пiдтвердження — засвiдчити це актом у присутностi свiдкiв.

Вiдомостi про профiлактичнi щеплення, поствакцинальнi ускладнення та про вiдмову вiд обов’язкових профiлактичних щеплень пiдлягають статистичному облiку i вносяться до вiдповiдних медичних документiв.

Стаття 15. Запобiгання iнфекцiйним захворюванням у дитячих закладах

Прийом дiтей до виховних, навчальних, оздоровчих та iнших дитячих закладiв проводиться за наявностi вiдповiдної довiдки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває пiд медичним наглядом.

Довiдка видається на пiдставi даних медичного огляду дитини, якщо вiдсутнi медичнi протипоказання для її перебування у цьому закладi, а також якщо їй проведено профiлактичнi щеплення згiдно з календарем щеплень i вона не перебувала в контактi з хворими на iнфекцiйнi хвороби або бактерiоносiями

Дiтям, якi не отримали профiлактичних щеплень згiдно з календарем щеплень, вiдвiдування дитячих закладiв не дозволяється.

У разi якщо профiлактичнi щеплення дiтям проведено з порушенням установлених строкiв у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучнiй епiдемiчнiй ситуацiї за рiшенням консилiуму вiдповiдних лiкарiв вони можуть бути прийнятi до вiдповiдного дитячого закладу та вiдвiдувати його.

ЗАКОН УКРАЇНИ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"

Стаття 27. Профілактичні щеплення

СПІЛЬНИЙ ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

№ 1/9-500 / № 04.01.16/28103 від 29 вересня 2014 року

Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією

Враховуючи зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка,а для дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або) індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

Розділ XI. Вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей Пункт 2.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я.

Кiлькiсть переглядiв: 274